„ SPOTKANIE WĘDKARSKIE” dla członków Koła Lublin Miasto - „SPINNINGOWY PUCHAR PREZESA KOŁA LUBLIN-MIASTO” komunikat

Uwzględniając terminarz zawodów wędkarskich na 2024r Naszego Koła zapraszamy członków Koła Lublin Miasto na wspólne spotkanie wędkarskie nad rz. Wisłą.

Organizatorem powyższych zawodów jest Zarząd Koła Lublin Miasto

Spotkanie odbędzie się w sobotę 24 sierpnia od 7.00 a zakończy w niedzielę 25 sierpnia 2024 około 15.00
nad rz. Wisłą pod nowym mostem w Kamieniu od strony Solca nad Wisłą.

Zawodnicy startujący w spotkaniu i zawodach są zobowiązani do dokonania deklaracji uczestnictwa w zawodach w terminie do 21 sierpnia 2024 r.- środa do godz. 18.00 (preferowana forma kontaktu SMS) tel. 607 280 983 z podaniem imienia i nazwiska zawodnika z dopiskiem „Spotkanie 2024”.

Potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata na konto Koła Lublin Miasto do dnia 21.08.2024r. kwoty 50 złotych od zawodnika
Tytuł wpłaty: imię i nazwisko Spotkanie 2024
Numer konta do wpłaty: 44 1600 1462 1027 1259 4000 0013

Dojazd uczestników we własnym zakresie.

Spotkanie towarzyskie uczestników nad Wisłą i wędkowanie dowolną metodą spławik, grunt lub spinning , największa ryba z danej metody nagrodzona okolicznościową pamiątką (udokumentowane zdjęciem na miarce).

Pozostałe informacje na odprawie.

Harmonogram spotkania:

Dzień pierwszy 24.08. 2024 sobota

7.00 - zbiórka uczestników pod nowym mostem w Kamieniu
7.05. - 7.30 – potwierdzenie uczestnictwa ,odprawa,
8.00 - wyjście nad rzekę, przygotowanie, rozpoczęcie wędkowania
19.00 – przedstawienie największych okazów z metod spławik,grunt spinning przez zawodników
19.30 - wspólne biesiadowanie przy grillu i ognisku
20.00 - podsumowanie dyscyplin, wręczenie okolicznościowych pamiątek, rekreacyjne wędkowanie.

Drugi dzień 25.08. 2024 niedziela

4.30 - zbiórka zawodników
4.35. - potwierdzenie uczestnictwa w zawodach,odprawa,
5.00 – wyjście z jednoczesnym rozpoczęciem wędkowania
12.30 - zakończenie wędkowania
12.30 -13.00 - zdanie kart startowych Komisji Sędziowskiej ,
13.30 -15.00 -wspólne biesiadowanie
15.00 - ogłoszenie wyników , zakończenie zawodów i zakończenie spotkania .

Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji indywidualnej, żywą rybą. Ryby dopuszczone do punktacji zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego.

Ze względu na fakt, że zawody zostaną rozegrane żywą rybą zawodnicy są zobowiązani do posiadania: podbieraka, siatki oraz aparatu do dokumentowania złowionych ryb. Zawodnik po złowieniu ryby wykonuje zdjęcie i przesyła je do sędziego głównego zawodów celem weryfikacji. Telefon sędziego będzie podany na odprawie. Podczas wykonywania zdjęcia musi być widoczny numer miarki zawodnika. Zdjęcie na miarce wykonujemy kładąc rybę na prawym boku z pyszczkiem skierowanym w kierunku „0”(dotykając ścianki miarki) na miarce i płetwą grzbietową u góry zdjęcia, tak by widoczny był wynik pomiaru i cała ryba. Następnie uwalnia rybę i wpisuje wymiar do karty startowej oraz robi zdjęcie karty. Długość ryby (z dokładnością do 1 mm) , gatunek oraz sztuki zostają odnotowane w karcie startowej. Sekwencja zdjęcie/zdjęcia ryby i karty musi być zachowana. Jeżeli jest to nie możliwe ze względu na rozmiar ryby wówczas należy wykonać zdjęcie na wylosowanej miarce z dołączoną kartą startową zawodnika oraz z dodatkowym przymiarem. Zdjęcia powinny być wyraźne i czytelne ze względu na ryby dyskusyjne ( stykowe). Zawodnik zachowuje zdjęcia do weryfikacji końcowej.

Zaplecze techniczne:
kol. Łukasz Knap, Paweł Kwieciński

O wszelkich zmianach w zawodach decyduje organizator.

Ochrona danych osobowych Zarząd Koła Lublin Miasto informuje, że zgłoszenie zawodników na spotkanie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na zamieszczenie ich imion i nazwisk na listach startowych oraz zdjęć publikowanych przez nas na okręgowej stronie internetowej i stronie fb koła, jest oświadczeniem o zapoznaniu się z klauzulami, dotyczącymi ochrony i przetwarzania danych osobowych obowiązujących w Okręgu PZW w Lublinie.

Uwaga:
W przypadku wystąpienia złych warunków atmosferycznych lub niskiej frekwencji zastrzegamy możliwość odwołania zawodów, o czym powiadomimy w odrębnym komunikacie.